Kaip vyksta psichodinaminės psichoterapijos procesas?
Psichodinaminės psichoterapijos procesas sudarytas iš trijų psichodinaminės psichoterapijos etapų.
Pirmasis – pradžia. Tai pirminis susitikimas, kurio metu terapeutas ir pacientas susipažįsta, įvyksta terapeuto „pasimatavimas“, ar tai mano žmogus, ar norėsiu pabandyti pas jį pavaikščioti. Pradiniame etape siūloma susitikti keletą kartų, pasikalbėti apie žmogaus istoriją, terapeutas įvertina, ar galės šiam konkrečiam žmogui padėti, atlieka asmenybės diagnostiką, ir tuomet po šių kelių kartų priimamas abipusis sprendimas įsipareigoti ilgalaikei giluminei psichoterapijai.
Antrasis etapas – tai psichoterapijos tikslų siekimo etapas, jo trukmė labai įvairi, priklauso nuo problemų pobūdžio, asmenybės struktūros, daugelio dalykų, paprastai giluminė psichoterapija trunka laike, tai ilgalaikis procesas, greitų rezultatų nereiktų tikėtis dėl mūsų psichikos ypatumų. Pirmieji pokyčiai gali pradėti ryškėti praėjus keliems mėnesiams, tad darbas nėra trumpas.
Na ir trečiasis etapas – baigiamasis, tai apibendrinimo, taškų sudėliojimo, atsisveikinimo laikas. Išgyvenami įvairūs jausmai, mokomasi paleisti, išgyventi netektį.
Visi trys etapai yra be galo svarbūs, turintys savo tikslus ir reikšmę.